gjilpërë poliestër ndjerë filter grushta - China Zhejiang Tiantai Yongzhu Fliter

gjilpërë poliestër filter grushta ndjerë 

 • FOB Çmimi: US $ 0.5 - 9,999 / copë
 • Min.urdhër Sasia: 100 Copë / copë
 • Furnizimi Aftësia: 10000 Copë / copë në muaj
 • Port: Shenzhen
 • Termat pagesës: L / C, D / A, D / P, T / T
 • Detail Product

  Produkt Tags

  Emri i produktit: gjilpërë poliestër grushta filter ndjerë 
  Specifikimet: 
    

  gjilpërë poliestër ndjeu është më i zhdërvjellët, me kosto më efektive dhe më e përdorur gjerësisht medium filtër për grumbullimin e pluhurit. Ajo është e fortë, konsumuarit rezistente, mund të punojnë deri në 150 dhe ka rezistencë të mirë ndaj acideve të përbashkëta, tretës dhe agjentët oksidues.

   

  Feature:
          1.By përdorur Scrim Lartë Forca, strengh i ndjerë është rritur me një gamë të gjerë.
          2. Përzgjedhja 1.2D2D dhe 2.5D fibrave shkëlqyer poliestër për produce.so kjo produktet posedojnë porosity të lartë, pėrshkueshmėrisė mirë dhe dustcollecting lartë efektive.
          3.By përdorur fibrave të lartë levë rrisë aftësinë e anti-acid, anti-alkali dhe stabilitetit të solucion ujor.
          4.Smooth trajtimi sipërfaqësor, Efficience lartë filtrimit.
          Rezistenca 5.low operacion, kursimit të energjisë.

   

  disavantazhet

  Poliestereve vetëm dobësi e vërtetë është një tendencë për hydrolyse në temperaturë të ngritur që do të thotë se lagështi mund të prishen fibrave dhe bëj që të kthehet për zgjedhësit e tyre themelore. Kjo rezulton në powdering e fibrave dhe një humbje të rëndë të fuqisë.

   

  Aplikacion

  Për shkak të raportit të saj të favorshme të çmimeve / cilësisë, poliestër është fije më e zakonshme e përdorur në media filtër.

  • Minierave

  • Industria e çimentos

  • Hekuri dhe Steel Industry

  • Alumini dhe jo ngjyra Industri

  • Industria qeramike

  • Gurore

  • Plastics

  • Qumesht pluhur

  • Mills Miell (Aplikimet nën kushte të thata deri në temperatura prej 150)

   

   

  përbërje

  pëlhurë e hollë perdesh PET / PET

  Trashësia (mm)

  1.8

  Përshkueshmëria e ajrit (L / m2 / s)

  200-350

  Forca elastik

  (N / 520cm)

  prish

  1100

  ind

  1300

  zgjatim elastik (%)

  prish

  35

  ind

  40

  forca shkeputur (N / m2)

  450

  Tem vazhdueshëm wokring. ()

  130

  kohë të shkurtër të punës Tem. ()

  150

  Anti-acid

  i drejtë

  Anti-alkali

  i drejtë

  Anti-konsumuarit

  i shkëlqyer

  Stabiliteti i zgjidhjes së ujit

  i drejtë

  Mbarimi trajtim

  Singeing, calendaring, heatting (trajtimi Mirror)


 • Previous:
 • Next:

 • 
  WhatsApp Online Chat !