ndjerë P84 (polyimide) gjilpërë - China Zhejiang Tiantai Yongzhu Fliter

P84 (polyimide) ndjerë gjilpërë 

 • FOB Çmimi: US $ 0.5 - 9,999 / copë
 • Min.urdhër Sasia: 100 Copë / copë
 • Furnizimi Aftësia: 10000 Copë / copë në muaj
 • Port: Shenzhen
 • Termat pagesës: L / C, D / A, D / P, T / T
 • Detail Product

  Produkt Tags

  Emri i produktit: P84 (polyimide) gjilpërë ndjerë 
  Specifikimet:  

  needlefelts P84 polyimide janë të shkëlqyera temperaturë të lartë filtër media në drejtim të performancës, në përgjithësi duke tejkaluar mediat tjera standarde me përjashtim të PTFE.

   

     Features P84 Fiber

  • Excellent nën qëndrueshme temperaturë të lartë dhe rezistenca ndaj acidit
  • P84 mund të veprojë në mënyrë të vazhdueshme, në kushte praktike dhe të ulët të acidit të punës, në temperatura deri në 500 F (260).
  • Efikasitet të lartë filtrimit, elastik lartë strengh
  • Forma komplekse tërthore të krijojë 30-90% më shumë mbledhjes sipërfaqe në krahasim me raundin ose fibrave ovale formë.
  • presionit të ulët mbrapa larëse, fleksibilitet maximun
  • Struktura unike tri-lobal fibër e P84 ofron klientëve me të filtrimit efikasitet të lartë, rënie të presionit të ulët, dhe të reduktuar pastrim energji.
  • Lirimin e shkëlqyer tortë pluhur
  • P84 ka parregullta, fibrave Tri-lobal që ofrojnë efikasitet më të mirë të grumbullimit dhe të zgjeruara pronat lirimin tortë pluhur.

     Disavantazhet
       - rezistenca Fair me alkali

     Aplikimet
       - bimë kremetor,

       - gazi Çimento Kiln

       - qymyr Lowacid gjuajtur kaldaja

       - bimët Asphalt / e nxehtë të përzierë gripit të gazit

       - Mineralet përpunimit

       - Objektet e tokës rehabilitimit

   

  kompozime

  P84 / P84 pëlhurë e hollë perdesh

  P84 / galss pëlhurë e hollë perdesh

  Pesha (g / m2)

  450

  500

  550

  800

  850

  900

  Trashësia (mm)

  2.1

  2.3

  2.5

  2.5

  2.8

  3.0

  Pėrshkueshmėrisė (m3 / m2 / min)

  19

  15

  12

  16

  13

  10

  forca elastik (N / 5 20cm)

  prish

  650

  700

  800

  1800

  1800

  1800

  ind

  1150

  1200

  1300

  1800

  1800

  1800

  Elastik Zgjatimi ()

  prish

  35

  35

  35

  10

  10

  10

  ind

  55

  55

  55

  10

  10

  10

  Forca shkeputur
  (Mpa / min)

  2.55

  2.50

  2.40

  3.20

  3.10

  2.95

  Temperatura e punës ()

   260

   260

  kohë të shkurtër Temperatura e punës ()

  280

  280

  Anti-acid

  i shkëlqyer

  i shkëlqyer

  Anti-alkali

  i drejtë

  i drejtë

  Anti-konsumuarit

  i shkëlqyer

  i shkëlqyer

  Stabiliteti i zgjidhjes së ujit

  mesor

  mesor

  Mbarimi trajtim

  Temperatura e lartë hot ngutshme, singeing

  Temperatura e lartë të nxehtë të ngutshme, singeing, membrana.


 • Previous:
 • Next:

 • 
  WhatsApp Online Chat !