Челик прстен зашиени филтер кеса - Кина Жеџијанг Tiantai Yongzhu Fliter

Челик прстен зашиени филтер кеса

 • ФОБ Цена: US $ 0,5 - 9999 / парче
 • Мин.нарачката Кол: 100 Парче / Парчиња
 • Набавка Способност: 10000 Парче / Парчиња месечно
 • Порт: Шенжен
 • Начин на плаќање: L / C, D / A, D / P, T / T
 • детали за производот

  Тагови производ

  Сите Чанти имаат метал задржувајќи прстен пораби во своите места. Стандардна прстен материјал е јаглероден челик, со 316 нерѓосувачки челик опционални. Тие ја држам кесата во место и да се спречи течност заобиколувајќи елемент.

  Тешки рачки, пораби на армирано-торба усна, се стандардна карактеристика. Тие го прават отстранување торба побрзо и полесно.

  Нашата единствена конструкција може да обезбеди филтрирање за рејтинг 1 микрон.

   

  Должина (mm) Микрон Оценки (um) Површина Filterbag () Обем (Т / h)
    180.420 1-100 0.23 17 
    180.820 1-100 0.46 35

   


 • Претходно:
 • Следно:

 • 
  WhatsApp Online Chat !