Тефлонски мембрана игла чувствува - Кина Жеџијанг Tiantai Yongzhu Fliter

Тефлонски мембрана игла чувствува 

 • ФОБ Цена: US $ 0,5 - 9999 / парче
 • Мин.нарачката Кол: 100 Парче / Парчиња
 • Набавка Способност: 10000 Парче / Парчиња месечно
 • Порт: Шенжен
 • Начин на плаќање: L / C, D / A, D / P, T / T
 • детали за производот

  Тагови производ

  Тефлонски 针刺毡 1

  Име на производ: Тефлонски мембрана игла чувствува 
  Спецификација: 
        Површината на polyetrafluorethylene (PTFE) мембрана е мазна и анти-хемија. Тефлонски мембрана е врзан со површината на конвенционалните филтер медиум и ја елиминира потребата за примарна dustcake. На филтрација се одвива на површината на мембраната и сфаќа површина филтрација. Бидејќи тефлонски мембрана ја има предноста на мазна, хемиска стабилност, долг животен век и водоотпорен, тоа резултира со одлични порака dustcake, висока ефикасност филтрација и подолг живот. 
  Сите игла чувствува направивме може да се третира со тефлонски мембрана.

  图片 1


 • Претходно:
 • Следно:

 • 
  WhatsApp Online Chat !