Полиестер игла удирани со тупаници филтер чувствува - Кина Жеџијанг Tiantai Yongzhu Fliter

Полиестер игла удрен филтер чувствува 

 • ФОБ Цена: US $ 0,5 - 9999 / парче
 • Мин.нарачката Кол: 100 Парче / Парчиња
 • Набавка Способност: 10000 Парче / Парчиња месечно
 • Порт: Шенжен
 • Начин на плаќање: L / C, D / A, D / P, T / T
 • детали за производот

  Тагови производ

  Име на производ: полиестер игла удрен филтер чувствував 
  Спецификација: 
    

  Полиестер игла чувствува е најстариот разноврсна, повеќето ефективни и најмногу се користи филтер медиум за собирање на прашина. Тоа е силна, отпорна на триење, може да работи до 150 и има добра отпорност на заеднички киселини, растворувачи и оксидирачки агенси.

   

  Тема:
          1.By користење на висока јачина scrim, на strengh на филц се зголемува со широк спектар.
          2. Избор 1.2D2D и 2.5D одлична полиестер влакна produce.so ова производи имаат висока порозност, добра пропустливост и високо ефективен dustcollecting.
          3.By со користење на високо рачката влакна се зголеми способноста на анти-киселина, анти-алкално и стабилноста на воден раствор.
          Третман 4.Smooth површина, висока филтрација efficience.
          5.Low отпор работа, заштеда на енергија.

   

  недостатоци

  Полиестер само вистинска слабост е тенденција да се хидролизира на покачена температура, што значи дека влагата може да се прекине влакната и да предизвика нив да се вратите на нивните основни состојки. Ова резултира во powdering на влакна и сериозна загуба на сила.

   

  апликација

  Поради својата поволна однос цена / квалитет, полиестер е најчестиот влакна се користат во филтер медиуми.

  • Рударство

  • цемент индустрија

  • железо и челик индустрија

  • Алуминиумска и обоени индустрија

  • Керамички индустрија

  • камен

  • пластика

  • Млеко во прав

  • брашно мелници (апликации под суви услови до температура од 150)

   

   

  составот

  ПЕТ / ПЕТ scrim

  Дебелина (mm)

  1.8

  Воздухот пропустливост (L / m2 / s)

  200-350

  Затегнувачка цврстина

  (N / 520cm)

  Warp

  1100

  weft

  1300

  Затегнувачка издолжување (%)

  Warp

  35

  weft

  40

  Скршени сила (N / m2)

  450

  Континуирано Работни Tem. ()

  130

  Краток работен Tem време. ()

  150

  Анти-киселина

  фер

  Анти-алкално

  фер

  Анти-абразија

  Одлично

  Стабилноста на воден раствор

  фер

  завршна обработка

  Singeing, calendaring, heatting (третман огледало)


 • Претходно:
 • Следно:

 • 
  WhatsApp Online Chat !