Полиестер филтер Платно - Кина Жеџијанг Tiantai Yongzhu Fliter

Полиестер филтер крпа 

 • ФОБ Цена: US $ 0,5 - 9999 / парче
 • Мин.нарачката Кол: 100 Парче / Парчиња
 • Набавка Способност: 10000 Парче / Парчиња месечно
 • Порт: Шенжен
 • Начин на плаќање: L / C, D / A, D / P, T / T
 • детали за производот

  Тагови производ

  Име на производ: Полиестер филтер крпа 

  Спецификација: 
  полиестер филтер крпа  може да се категоризираат во три главни типа: полиестер сечени влакна филтер Платно, Полиестер долги влакна филтер крпа и полиестер монофиламент филтер крпа.

  Карактеристики:  A c ID-отпор, алкално-отпор, оксидација-доказ, високо издолжување цврстина, отпорност на висока температура.

  апликации: Dedusting, separation in solid and liquid filtration, for filter press, conveyor belts filtration, vacuum filter, chemical industry, food and beverage industry, metallurgy, building section and mining industry and etc.

  Претставува Производи:  747, 758, 729, 208, 130, 240, 260, 3014, 3927, 4030, 822, 3010, 621, F625, 903, 3751, 3850


 • Претходно:
 • Следно:

 • 
  WhatsApp Online Chat !