Полиестер анти-статички игла чувствува - Кина Жеџијанг Tiantai Yongzhu Fliter

Полиестер анти-статички игла чувствува 

 • ФОБ Цена: US $ 0,5 - 9999 / парче
 • Мин.нарачката Кол: 100 Парче / Парчиња
 • Набавка Способност: 10000 Парче / Парчиња месечно
 • Порт: Шенжен
 • Начин на плаќање: L / C, D / A, D / P, T / T
 • детали за производот

  Тагови производ

  Име на производ: Полиестер анти-статички игла чувствува 
  Спецификација: 
    

  Тоа е лесно да резултира во експлозија и пожар, по конзистентноста на заеднички индустриски прав и прашина достигне одреден степен (експлозивна граница) ако допирање на статички електрицитет светлина и да предизвика надвор, како на брашно во прав, хемиски прав, јаглен прав и др Во областа на dedusting филтер кеса, ако ние ги користиме на кеса за да собира прашина, тогаш медиум филтер за кеси мора да биде анти-статички.

  Според потребата од јаглен мелење собирање прашина на високи печки гас, фабрика за цемент и други индустрии на домашниот пазар, ние се апсорбира странски технологија, а потоа се развива и произведува анти-статички филтер крпа.

   

  составот

  PET / анти-статички scrim

  Тежина (g / m2)

  500

  Дебелина (mm)

  1.80

  Воздухот пропустливост (L / m2 / s)

  200-350

  Издржливост на истегнување (N / 520cm)

  Warp

  1000

  weft

  1250

  Затегнувачка издолжување ()

  Warp

  35

  weft

  55

  Скршени сила (Mpa / мин)

  2.40

  Работна температура ()

  130

  Кратко време на работна температура ()

  150

  Анти-киселина

  фер

  Анти-алкално

  фер

  Анти-абразија

  Одлично

  Стабилноста на воден раствор

  фер

  завршна обработка

  Singeing, calendaring


 • Претходно:
 • Следно:

 • 
  WhatsApp Online Chat !