полиестер климатизација филтер решетката - Кина Жеџијанг Tiantai Yongzhu Fliter

полиестер климатизација филтер мрежа

 • ФОБ Цена: US $ 0,5 - 9999 / парче
 • Мин.нарачката Кол: 100 Парче / Парчиња
 • Набавка Способност: 10000 Парче / Парчиња месечно
 • Порт: Шенжен
 • Начин на плаќање: L / C, D / A, D / P, T / T
 • детали за производот

  Тагови производ

  丙纶 空调 网 黑色

   

  пакување Детали

  Клима Филтер Mesh
  1.Прво во ролна, а потоа во пластична кеса 2. картон со водоотпорен sailcloth 3. вашиот бренд со бројот на метар може да биде отпечатена на решетката 4. вашиот превозот марка може да биде отпечатена на пакувањето

  Време на испорака

  примерок: 1-3days, масовна стока време: 10-20days или по количина

  Климатизација Филтер Mesh
  Спецификации на најлон монофиламент мрежа:

  1) Материјал: 100% најлон

  2) Ткаењето: обична ткаат

  3) Mesh Грофот: 4T ~ 140T решетката / cm (10mesh ~ 355 решетката / инчи)
  4) Макс. Ширина: 365cm (143 инчи)
  5) Боја: Бела (Прилагодено)

  6) мрежа Отворање: 30-1500um

   

  Опис на производот

   

  Апликации од најлон монофиламент мрежа:
  Filteration: Широко се користи во области како филтрација и сепарација индустрија (Широко се користи во храна и филтрација индустрија филтер), индустриите за нафта, хемиската, металургијата, цемент, dedusting животната средина и рудникот. Стапки филтрација може да биде од 27% до 78%. Како што се храна индустрија за мелење филтрирање и брашно мелници, мелници и други зрна мелење. Како гликоза производство, млеко во прав, соја млеко итн

  детали на состојба

  Испорака:

  1.За мали количини, кои се испраќаат по пошта

  2.За голема количина, shiped по воздушен пат или по море

  број 3.tracking ќе биде испратена до вас по нарачка е испраќаат

  Најчесто поставувани прашања

  Зошто јас треба да не одберете нас?
  Tiantai Yongzhu филтер Фабрика е специјализирана за правење климатизација филтер мрежа за повеќе од 15 години, ние знаеме како да се направи со висок квалитет на производот со добра price.hope ќе имаме убава соработка со вас.

  2.Can да се добие попуст?
  Како што знаете дека, ние победиме на пазарот со конкурентна цена и со добар квалитет. Значи, цената ќе даде се секогаш најдобар. Но, ние може да ви даде посебен попуст ако вашата цел количина е атрактивен.

  3. Како да ги решат проблемите, ако стоката имаат проблеми и не може да се користи?
  Ние Ви ветувам дека стоката може да се плати и се врати, ако не се задоволни со квалитетот.

  4. Мој количина цел е мал, може да ви обезбеди?
  Yes.We ќе им служи на секој клиент со добар квалитет на производи и услуги, без оглед на тоа колку вашата
  цел е.
  5.Can ќе добиете OEM услуга?
  Да. Ние обезбедуваме OEM услуги за клиентите.


 • Претходно:
 • Следно:

 • ПОВРЗАНИ ПРОИЗВОДИ

   
   WhatsApp Online Chat !