P84 (полиимид) игла чувствува - Кина Жеџијанг Tiantai Yongzhu Fliter

P84 (полиимид) филц игла 

 • ФОБ Цена: US $ 0,5 - 9999 / парче
 • Мин.нарачката Кол: 100 Парче / Парчиња
 • Набавка Способност: 10000 Парче / Парчиња месечно
 • Порт: Шенжен
 • Начин на плаќање: L / C, D / A, D / P, T / T
 • детали за производот

  Тагови производ

  Име на производ: P84 (полиимид) игла чувствува 
  Спецификација:  

  P84 полиимид needlefelts се одлични висока температура филтер медиуми во однос на перформанси, генерално надминување на други стандардни медиуми, со исклучок на тефлонски.

   

     P84 влакна карактеристики

  • Одлично стабилен под висока температура и отпорност на киселини
  • P84 може да работи континуирано, во практична и ниски киселина работните услови, на температура до 500 F (260).
  • Висока ефикасност филтрација, висока затегнувачка strengh
  • Комплексот пресек форми да се создаде 30-90% повеќе колекција површина во споредба со кружен или овален облик на влакна.
  • Долниот дел на грбот за перење притисок, maximun флексибилност
  • уникатен три-lobal влакна структура на P84 обезбедува клиенти со висока ефикасност филтрација, капка низок притисок, и намалување на чистење на енергија.
  • Одлично издание прашина торта
  • P84 има неправилни, tri-lobal влакна кои обезбедуваат подобра ефикасност на собирање и подобрена својства ослободување прашина торта.

     Недостатоци
       - Објективната отпорност кон алкали

     Апликации
       - инсинераторите растенија,

       - цемент печка на гас

       - Lowacid јаглен котли

       - Асфалт / топла мешавина растенија течен гас

       обработка на минерали -

       - ревитализација на почвата објекти

   

  композиции

  P84 / P84 scrim

  P84 / galss scrim

  Тежина (g / m2)

  450

  500

  550

  800

  850

  900

  Дебелина (mm)

  2.1

  2.3

  2.5

  2.5

  2.8

  3.0

  Пропустливост (m3 / m2 / мин)

  19

  15

  12

  16

  13

  10

  Затегнувачка цврстина (N / 5 20 см)

  Warp

  650

  700

  800

  1800

  1800

  1800

  weft

  1150

  1200

  1300

  1800

  1800

  1800

  Затегнувачка издолжување ()

  Warp

  35

  35

  35

  10

  10

  10

  weft

  55

  55

  55

  10

  10

  10

  Скршени сила
  (Mpa / мин)

  2.55

  2.50

  2.40

  3.20

  3.10

  2.95

  Работна температура ()

   260

   260

  Кратко време Работна температура ()

  280

  280

  Анти-киселина

  Одлично

  Одлично

  Анти-алкално

  фер

  фер

  Анти-абразија

  Одлично

  Одлично

  Стабилноста на воден раствор

  медијална

  медијална

  завршна обработка

  Висока температура топло пресување, singeing

  Висока температура топла притискање, singeing, мембрана.


 • Претходно:
 • Следно:

 • 
  WhatsApp Online Chat !