Масло-вода отвратителен игла чувствува - Кина Жеџијанг Tiantai Yongzhu Fliter

Масло-вода отвратителен игла чувствува 

 • ФОБ Цена: US $ 0,5 - 9999 / парче
 • Мин.нарачката Кол: 100 Парче / Парчиња
 • Набавка Способност: 10000 Парче / Парчиња месечно
 • Порт: Шенжен
 • Начин на плаќање: L / C, D / A, D / P, T / T
 • детали за производот

  Тагови производ

  Име на производ: масло-вода отвратителен игла чувствува 
  Спецификација: 
  Функција на третман масло-вода отвратителен: со употреба на соединенија кои содржат флуор технологија, импрегнација филтер материјали, формирање на молекуларна бариера околу секое влакна. За да се намали критична површинскиот напон на влакна, така што таа може ефективно да се спротивстави на база на вода и мрсна течност дамки. Во споредба со обичните ткаенина, овие ткаенина имаат повеќе гламурозна квалитет изглед, исто така, ќе вид на како лист од лотос има одлична анти-нафта, прскаат вода, анти-дамка ефект, може ефективно да спречи масло, вода, дамки навлезат влакна внатрешниот слој , а со тоа одржување на долгорочни сува ткаенини, чисти. Оваа ткаенина е идеален за филтрација на гасови се меша со масло и влага во јужниот rainness областа на Кина.

  Овој третман може да се примени на речиси сите видови чувствува.

  Производство чекори:  отворање влакна и scutching - ткаење - виткање - повторно игла удирани со тупаници удри -mainly игла - calendering- вода и отпорни на масло длабоко впива третман - сушење и високи гори TP - поставување на топлина - готови производи

   

  составот

  ПЕТ / Електрични scrim

  Тежина (g / m2)

  500

  Дебелина (mm)

  1.8

  Воздухот пропустливост (L / m2 / s)

  150-300

  Затегнувачка цврстина (N / 5 20 см)

  Warp

  1200

  weft

  1300

  Затегнувачка издолжување ()

  Warp

  30

  weft

  45

  Скршени сила (Mpa / мин)

  1.15

  Континуирано работна температура ()

  130

  Кратко време Работна температура ()

  150

  Анти-киселина

  Одлично

  Анти-алкално

  фер

  Анти-абразија

  Одлично

  Стабилноста на воден раствор

  фер

  завршувањето

    валање, вода-масло третман repellrent

 • Претходно:
 • Следно:

 • 
  WhatsApp Online Chat !